اخبار

​نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسلام آبادغرب

​نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسلام آبادغرب
فاضلی زاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در نشست صمیم با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان اسلام آبادغرب بر حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ نشست صمیمی مدیرکل و روسای ستادی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد کرمانشاه با فرماندار و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب و هنر رسانه شهرستان اسلام آبادغرب در صبح امروز شنبه (  9 آذر) با هدف تعیین نقاط ضعف و قوت وضعیت فرهنگی این شهرستان و ارائه راهکارها برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  در این نشست بیان نمود؛ برای سخنرانی نیامده ایم، آمده ایم نیازسنجی کنیم، سخنان شما را بشنویم، نقاط ضعف و قوت شهرستان را پیدا کنیم، سپس برنامه ریزی کرده و در نهایت حاصل این نشست های ما در شهرستان ها باید عملیاتی و اجرایی شود و اینکه این جلسه را شورای برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بدانید.

فاضلی زاد افزود : اسلام آبادغرب یکی از شهرستان های فعال و با ظرفیت شهرستان اسلام آبادغرب است و هم اکنون هم حجم برنامه های این شهرستان قابل توجه است که شایسته تقدیر است.  

در ادامه خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب  ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره به مدیرکل و حاضرین اظهار داشت: هنرمندان این شهرستان همیشه و تحت هر شرایطی بسیار فعال بوده و در اکثر جشنواره ها و همایش های استانی و کشوری و بین المللی خوش درخشیده اند و این نشان از استعدادهای سرشار آنان دارد.

تمری افزود : نمی توان برای اسلام آبادغرب یک رشته فرهنگی هنری را به عنوان شاخص شهرستان تعریف کرد، چرا که اگر از تئاتر مرصاد سخن می گوئیم  در کنارش در موسیقی کیهان کلهر داریم، اگر از تئاتر مرصاد سخن به میان می آوریم در خوشنویسی چهره های ممتاز و دارای جایگاه استانی داریم و یا در حوزه ادبیات این شهرستان جایگاه ممتازی دارد و حتی در حوزه قرآنی؛

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب در ادامه به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان اسلام آبادغرب در حوزه های مختلف اشاره کرد و این حوزه ها  را نیازمند مساعدت دانست و ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی سینما غدیر شاهد برگزاری جشنواره فیلم فجر در این شهرستان باشیم.

تمری در ادامه با یک انتقاد کلی از خود و مجموعه اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : در طول 2 سال اخیر کارهای خوبی را انجام داده ایم اما حجم این کارها در مقابل کارهای نکرده قابل گزارش نیست، و حجم کارهای انجام نداده به اندازه ای زیاد است که باید از مردم عزیز اسلام آبادغرب عذرخواهی بکنم ، چرا خیلی از کارها را می توانسته ایم انجام بدهیم ولی انجام نداده ایم و این امر قابل بخشش نیست.

جهانبخش حیدری فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب  بیان داشت: اقدامات ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر اتفاق افتاده که از جمله می توان به جشنواره ملی تئاتر مرصاد اشاره کرد و عزیزان هنرمند شهرستان میزبانی خوبی برای میهمانان بعمل آوردند.

وی افزود : امروز شاهد هستیم شهرستان در حوزه پایتخت کتاب ایران گام های ارزشمندی برداشته و هر فعالیتی که در شهرستان در حال انجام است با کتاب و کتابخوانی گره خورده است.

حیدری همچنین گفت : تمام سعی و تلاش خود را انجام داده ایم که یار و یاور حوزه فرهنگ و هنر و رسانه باشیم و امیدواریم بتوانیم با قول مساعد مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره خوشنویسی در حریم ولایت را برگزار کنیم.

سپس هریک از هنرمندان حوزه های مختلف مسائل خود را بیان نمودند؛ از جمله این موارد؛ مشکلات مالی و اعتبار موسسات فرهنگی و هنری، مشکل بیمه روزنامه نگاران، انجمن های فرهنگی و هنری،  مشکلات مالی کانون های مساجد، برگزاری جشنواره فیلم فجر ، توجه به مسکن اهالی رسانه ، مشکلات انجمن نمایش و گروههای نمایشی و  اعتبار جشنواره تئاتر مرصاد، مشکل خانه هوره و نداشتن مکان، نداشتن نگارخانه و محل مناسبی برای نمایشگاه، نداشتن مکان ثابتی برای برپایی نمایشگاه، عدم توجه به موسسات قرآن و عترت و حمایت مالی از آنها و نداشتن مکانی برای فعالیت  موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

فاضلی در پایان این نشست گفت؛ با علم به وجود همه این مشکلات، هنرمندان گرامی باید تنگناهای دولت و وزارت ارشاد را در نظر بگیرند که با تحریم و کمبود بودجه مواجه شده ایم، اصحاب فرهنگ و هنر باید به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک کنند و از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

وی در ادامه افزود : خانه هوره نیازمند هیئت مدیره است و فعلا اتاقی در محل مجتمع به این موضوع اختصاص داده شود، همچنین در حوزه تئاتر مرصاد باید تلاش کنیم سال آینده این جشنواره گستردگی بیشتری پیدا کند و شاهد حضور گروههای نمایشی از کشورهای همایسه در جشنواره باشیم و از بزرگداشت شخصیت های ادبی همچون استاد جلیل نیک نژاد در اسلام آبادغرب خبر داد.

 

 

 

 

 

نشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاهنشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاهنشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاهنشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاهنشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاهنشست صمیمی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اسلام آباد غرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید