اخبار

نشست کتابخوانی کودکو نوجوان با حضور فریبز لرستانی در اسلام آبادغرب برگزار شد

نشست کتابخوانی کودکو نوجوان با حضور فریبز لرستانی در اسلام آبادغرب برگزار شد
نشست کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور فریبرز لرستانی نویسنده مطرح کشوری و دارای بیش از هفتاد اثر ادبی کودک و نوجوان در اسلام آبادغرب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و کمیته اطلاع رسانی اسلام آبادغرب نامزد پایتخت کتاب ایران صبح امروز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره آموزش و پرورش، نهاد کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موسسه آل طاها و دانش آموزان مدرسه آزادگان  نشست کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور فریبرز لرستانی برگزار شد. 

در این مراسم که با استقبال دانش آموزان برگزار شد، مرعشی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان اسلام آبادغرب به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره و بیان داشت : هدف ما آن است که در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانش آموزانی با سواد و اهل مطالعه را بار بیاوریم. 

در ادامه مراسم فریبر لرستانی به اهمیت مطالعه کتاب در زندگی اشاره و به شیوه ای زیبا و جذاب به شعر خوانی و داستان خوانی و پرسش و پاسخ با دانش آموزان پرداخت. 

وی گفت : اهمیت کتاب و خواندن کتاب در زندگی انسان محوری است و مطالعه فوایدی زیادی بر بچه ها دارد از جمله آنکه مطاله باعث می شود ما چیزهای تازه و کلمات تازه یاد بگیریم ، و اینکه مطاله باعث می شود کودکان فرد در جامعه جایگاه بهتری پیدا کند. 

لرستانی افزود : کتاب ما را آرام می کند و به انسان آرامش می بخشد و لذا افراد بجای دعوا کردن به دنبال استدلال  و دلیل است و به جای سیگار کشیدن به فکر مطالعه است و کتاب به انسان کمک می کند تا ذهنش تقویت شود. 

وی یکی از راه های نوشتن ، کتابخوانی است و راه دیگر خاطره نویسی دانست و افزود : باید خاطرات خود را بنویسد و این موضوع کمک می کند تا افراد از نظر فکری و ذهنی تقویت شوند. 

لرستانی افزود : روزنامه اطلاعات بخش ضمیمه ای دارد به نام آفتاب مهتاب که مسئول بخش قاصدک کاغذی من هستم و بچه اگر شعر و خاطرات خود را برای این صفحه بفرستند بعد از بررسی من در آن صفحه چاپ می شود. 

در ادامه این نویسنده برجسته گفت : من  اکنون دارای 80 اثر تالیفی در حوزه شعر و داستان های کودکانه هستم و حدود 30 سال است که به صورت حرفه ای در این حوزه فعالیت دارم. 

وی گفت : از بچگی عضو کانون بودم و از نوجوانی شروع به نوشتن کردم اما از بیست سالگی به صورت حرفه ای شروع به نوشتن کردم و در کیهان بچه مطالب من چاپ شد و اکنون 50 سال دارم و به به عنوان نویسنده سی سال است که مشغول نوشتن هستم.

 

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید