اخبار

یادبود مرحوم میرزا رحمان نظری بزرگ مرد کتاب دوست اسلام آبادغرب برگزار شد

یادبود مرحوم میرزا رحمان نظری بزرگ مرد کتاب دوست اسلام آبادغرب برگزار شد
بعد از ظهر امروز یاد بود مرحوم میرزا رحمان نظری بزرگ مرد کتاب دوست و کتابخوان روستای میرعزیزی اسلام آبادغرب بر مزار آن مرحوم برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اسلام آّباد غرب نامزد پایتخت کتاب ایران بعد از ظهر امروز با حضور محمدی زاد بخشدار مرکزی و خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب و جمع کثیری از مردم و مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب یاد بود مرحوم میرزا رحمان نظری بزرگ مرد کتاب دوست و کتابخوان روستای میرعزیزی اسلام آبادغرب  بر مزار آن مرحوم برگزار شد.

خسرو تمری در این مراسم و در جمع اهالی روستای میرعزیزی گفت : مرحوم رحمان نظری بزرگ مردی از ایل کلهر بودند که به دانایی و خردمندی و انس با کتاب معروف و شهره بودند و این برای هر شهروند اسلام آبادغربی مایه فخر و مباهات است.

وی افزود : بدون شک  همه ما به وجود این مرحوم و این مرد بزرگ افتخار می کنیم و قطعا افراد خانواده ایشان و حتی مردم روستای میرعزیزی و حتی کل مردمان ایل کلهر به وجود چنین شخصیتی افتخار می کنند و مقام ایشان را ارج می نهند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب افزود: حک کردن کتاب روی سنگ قبر این بزرگوار بیانگر عمق نگاه فرهنگی و کتابدوستی در بین خانواده این مرحوم است و امیدوارم فرزندان ایشان نیز این مسیر را ادامه بدهند.

در ادامه محمدی زاد بخشدار مرکزی به اهمیت کتاب اشاره و افزود : اینکه شخصیتی همچون میرزا رحمان نظری به مقوله کتاب اهمیت می دادند نشان دهنده آن است که کتاب در بین این خاندان جایگاه ویژه ای داشته و باید همه ما و اهالی روستا تلاش کنند در این مسیر حرکت کنند و فرزندانشان را با کتاب مانوس کنند.

در ادامه مراسم که بر مزار آن مرحوم برگزار شد لوح یادبود و چند جلد کتاب به خانواده مرحوم میرزا رحمان نظری تقدیم شد.

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید