اخبار

رونمایی کتاب شعر کردی شیرین خه و اثر علی اکرم خسروی در روستای شیان اسلام آبادغرب

رونمایی کتاب شعر کردی شیرین خه و اثر علی اکرم خسروی در روستای شیان اسلام آبادغرب
کتاب شعر شیرین خه و اثر علی اکرم خسروی در کتابخانه شهدای شیان اسلام آبادغرب رونمایی شد

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اسلام آبادغرب نامزد پایتخت کتاب ایران صبح امروز ( 23 آبان ) با حضور جمعی از مردم و علاقمندان به فرهنگ و ادب از کتاب شعر کردی شیرین خه و اثر علی اکرم خسروی در کتابخانه شهدای روستای شیان اسلام آبادغرب رونمایی شد.

خسرو تمری در این مراسم با اشاره به ظرفیت و پتانسیل منطقه گفت : دهستان شیان ظرفیت و پتانسیل بالای برای طرح روستاهای دوستدار کتاب دارد و این روستا در طول 2 سال اخیر توانسته است با برنامه های فرهنگی هنری و رونمایی کتاب گام های اساسی بردارد.

وی افزود : باید مسیر درستی برای رشد و پیشرفت شهرستان اسلام آبادغرب در پیش بگیریم و این ظرفیت در دهستان شیان وجود دارد تا در مسیر روستای دوستدار کتاب گام بردارد.

تمری افزود : روستای دوستدار کتاب یک فرصت است و باید از این فرصت استفاده کینم و بخشی از مشکلات نظام اجتماعی خودمان را از این طریق حل کینم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب افزود: اگر در حوزه کتاب و کتابخوانی توفیق نیافته ایم به دلیل فقدان انسجام در بین نهاد های امر است و بیش از هر اداره ای این موضوع متوجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان است که در مواردی دچار کم کاری شده است و این قصور ما به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.

تمری افزود : روستای شیان می تواند یکی از روستاهای مطرح دوستدار کتاب ایران باشد و گام های ارزنده این روستا از سال گذشته تا کنون موید این قضیه است.

وی در ادامه از نهاد کتابخانه های شهرستان به ویژه رجبی مدیر کتابخانه شهدای شیان تقدیر و تشکر کرد و تداوم این فعالیت ها را زمینه ای برای معرفی شاعران و نویسندگان روستا دانست.

در ادامه مراسم از کتاب شعر کردی شیرین خه و به اثر علی اکرم خسروی رونمایی شد.

کتاب « شیرین خه و »  چاپ امسال (98) است و در انتشارات دیباچه به چاپ رسده است.

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید