اخبار

جلسه هماهنگی هفته کتاب اسلام آبادغرب

جلسه هماهنگی هفته کتاب اسلام آبادغرب
خسرو تمری در جلسه هماهنگی هفته کتاب گفت : نتوانسته ایم از همه ظرفیت ها به ویژه ظرفیت اهالی رسانه برای گفتمان کتابخوانی و اسلام آبادغرب نامزد پایتخت کتاب استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب صبح امروز یکشنبه 98/8/19 به مناسبت هفته کتاب و در راستای اسلام آباد غرب نامزد پایتخت کتاب ایران، جلسه هماهنگی هفته کتاب برگزار شد.

در این جلسه خسرو تمری به اهمیت هفته کتاب اشاره و بیان داشت : برنامه ریزی مناسب و شایسته ای برای هفته کتاب صورت گرفته است و امیدوارم برنامه های پیشنهادی را بتوانیم به شکل مناسبی برگزار کنیم. 

تمری افزود : شهری که به دنبال کسب عنوان پایتخت کتاب ایران است نیازمند بکار گیری همۀ ظرفیت های شهری است که در این خصوص به عنوان یک نقد باید بگویم هنوز نتوانسته ایم از همه ظرفیت های ممکن در شهرستان استفاده بکنیم. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب افزود: کسب عنوان پایتخت کتاب ایران نیازمند فضای رسانه ای قوی است که در این خصوص اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نتوانسته توفیق چندانی کسب کند، و همچنین کسب این عنوان نیازمند آن است که ما اط همه ظرفیت های موسسات مردم نهاد، ادارات و نهادها و شرکت های خصوصی بهره بگیریم که باز هم در این حوزه ضعیف عمل کرده ایم.

وی در ادامه به حجم برنامه های شهرستان با مشارکت سایر ادارات اشاره و بیان داشت : برنامه های متعددی برای شهرستان پیش بینی شده است که امیدواریم بتوانیم بخش عمده ای از آنها را در هفته کتاب انجام دهیم. 

وی به برگزاری مراسم شعر خوانی انجمن ادبی سیمرغ ، راهپیمایی کتاب، حضور دانش آموزان مدارس در کتابخانه ها، نشست انجمن اولیاء و مربیان با موضوع کتاب، تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی، فراخوان عکس کتابخانه شخصی، کارگاه پوستر سازی کتاب ، جشن کتاب در روستای میرعزیزی و روستای کندهر، نامگذار معابر به عنوان کتاب ، راه اندازی پاتوق کتاب در چهار مرکز در سطح شهر ، رونمایی از پوستر خوشنویسی استاد محمد علی مرادی نیا با موضوع کتاب، یادبود بزرگان حوزه کتاب بخشی از برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب در حوزه کتاب و کتاب خوانی است. 

۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۴۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید