اخبار

اجرای طرح کتاب سفیر سلامت در روستای سوران علیا از توابع شهرستان اسلام آباد غرب

اجرای طرح کتاب سفیر سلامت در روستای سوران علیا از توابع شهرستان اسلام آباد غرب
اجرای طرح کتاب سفیر سلامت در روستای سوران علیا از توابع شهرستان اسلام آباد غرب در راستای اسلام آباد غرب نامزد پایتخت کتاب ایران.
‍ ‍به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب ظ هر امروز ۱۶ شهریور ۹۸ طرح کتاب _ سفیر سلامت در راستای فرهنگ کتابخوانی و طرح روستاههای دوستدار کتاب ایران در روستای سوران علیا از توابع بخش مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب اجرا شد.
نصرت اله محمدی زاد بخشدار مرکزی شهرستان اسلام آباد غرب از انجام فعالیت های فرهنگی بخصوص موضوع کتاب در روستاههای بخش مرکزی خبر داد.
وی گسترش فرهنگ کتابخوانی را  باعث پویایی و  تفکر دانست  و افزود:
هر انسانی در زمان ورود به مرحله تفکر سالم می تواند شخصیت خود و رفتارهای خود را در بوته آزمایش و تحلیل قرار داده و به شکلی خود جوش به پذیرفتن اشتباهات خود اقدام نماید. بدین ترتیب چنین انسانی می تواند روابط فردی خود را در سطح خانواده و همچنین اجتماع بهبود داده و روابطی سالم تر و بلوغ یافته تر با همنوع خود برقرار نماید. 
دهیار روستای سورا علیا مجری طرح کتاب _سفیر سلامت هم در این باره گفت :فرهنگ کتابخوانی در خانواده، دوستان و اجتماع می تواند منجر به بهبود روابط و همچنین بهبود رفتارهای نا آگاهانه در انسان شده و پس از آن می تواند آگاهانه تر نگاه کند، آگاهانه تر حرف بزند و آگاهانه تر تصمیم بگیرد.
خانم شهبازی از کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان هم با استقبال از ایده خوب دهیار روستای سوران علیا افزود:
 کتاب به ما می‌آموزد که اندیشه‌های انسان باید سرشار از آموزه‌های معنوی،منطقی، عرفانی و حقیقی باشد ؛ مطالعه، ذهن را پر بار می‌کند و درخت اندیشه را رونق می‌بخشد. کتاب در زندگی ما می‌تواند یک معلم باشد، تا اصول زندگی را به ما بیاموزدو اخلاق انسانی و معرفت را در وجود ما نهادینه کند.
غفار زاده از دیگر کارشناسان شبکه بهداشت هم گفت :چارۀ امروز جامعه ما  خودمراقبتی است که از خواندن کتاب اتفاق خواهد افتاد. خودمراقبتی یعنی اعمالی آگاهانه و هدف دار که افراد برای خود، فرزندان و خانواده شان انجام می دهند تا تندرست بمانند و از سلامت خودشان حفاظت کنند.که تنها ابزار آن کتاب است و کتاب بعنوان سفیران سلامت می تواند نقش بسزایی در به است روانی فرد و خانواده ایجاد نماید.
روستای سوران علیا در سال گذشته با ۵طرح گام در رقابت روستاههای دوستدار کتاب ایران نمود که امسال هم اولین طرح خود را تحت عنوان (کتاب_  سفیر سلامت )با همکاری بخشداری و شبکه بهداشت به اجرا درآورده است.
در این برنامه از سوی دهیار روستا تعدادی کتاب به کارشناسان و مردم اهدا گردید.
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۱۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید