اخبار

مراسم نکوداشت استاد کرم رضا کرمی در اسلام آبادغرب برگزار شد

مراسم نکوداشت استاد کرم رضا کرمی در اسلام آبادغرب برگزار شد
خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب با اشاره به جایگاه بزرگان گفت: کرم رضا کرمی بخشی از هویت فرهنگی جامعه ما است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اسلام آباد غرب عصر امروز مراسم نکوداشت کرم رضا کرمی شاعر پیشکسوت اسلام آبادغرب با حضور فرماندار و جمعی از علاقمندان به ادبیات کردی برگزار شد.
خسرو تمری در ابتدای این مراسم گفت : جهت گیری فرهنگی ما یک جهت گیری برنامه ریزی شده و هدفمند است و بر اساس این جهت گیری کارها را انجام می دهیم.
وی در همین راستا افزود : یکی از برنامه های ما برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان، معرفی چهره ها و مفاخر شهرستان است و این چهره ها و مفاخر امروز تنها متعلق خودشان نیستند بلکه تعلق به جامعه دارند و بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی جامعه ما هستند.
تمری در ادامه افزود : با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان اسلام آبادغرب ،هنوز به صورت کامل نتوانسته ایم گام های اساسی برای استفاده از این ظرفیت ها و پتانسیل هد برداریم اما امیدواریم با همکاری و همراهی همه نهادها و سازمان های مردمی و موسسات خصوصی این امر محقق شود.
وی در خصوص بزرگداشت استاد کرم رضا کرمی افزود: کرم رضا کرمی شخصیتی متواضع دارند و به سختی قانع شدند تا ما این بزرگداشت را برای ایشان بگیریم و بعد از مدتها آنهم با این شیوه که شما متعلق به خودتان نیستید بلکه متعلق به فرهنگ و ادب این شهرستان هستید پذیرفتند که این برنامه برگزار شود و برنامه داریم نکوداشت شخصیت های ادبی دیگر همچون جلیل نیک نژاد و امین شیرزادی را برگزار کنیم.
تمری در ادامه به موضوع نامزدی اسلام آبادغرب برای پایتخت کتاب اشاره و بیان داشت: سال گذشته برنامه ریزی خوبی برای اسلام آبادغرب در مسیر پایتخت کتاب ایران انجام دادیم و منتج به آن شد اسلام آبادغرب به یکی از عنوان نامزدهای پایتخت کتاب ایران معرفی شود و انتظار ما این است فرماندار محترم در این مسیر ما را همراهی کند.  

جهانبخش حیدری فرماندار اسلام آبادغرب نیز در این مراسم بیان داشت :اتفاقات خوبی در سطح شهرستان در حال انجام است و نمونه آن بزرگداشت کرم رضا کرمی شاعر این دیار است. 

و ی افزود : جهت گیری فرهنگی شهرستان ارزشمند و قابل قبول است و برگزاری جشنواره ملی تئاتر مرصاد گامی ارزشمند برای معرفی شهرستان بود و امروز این جشنواره به یک برند ملی تبدیل شده است. 

وی افزود : باید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب تقدیر و تشکر نمایم که با برنامه ریزی و جدیت به دنبال انجام برنامه های فرهنگی هستند .

در ادامه این مراسم از کتاب باغ غزل کرم رضا کرمی رونمایی و از ایشان تجلیل بعمل آمد. 

مراسم نکوداشت استاد کرم رضا کرمی در اسلام آبادغرب برگزار شدمراسم نکوداشت استاد کرم رضا کرمی در اسلام آبادغرب برگزار شد 

مراسم نکوداشت استاد کرم رضا کرمی در اسلام آبادغرب برگزار شد 

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید