اخبار

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه عناصر فرهنگ وهنر بسیار قدرتمند هستند

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه عناصر فرهنگ وهنر بسیار قدرتمند هستند
مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در شهرستان اسلام آباد با حضور داوران دو بخش صحنه ای و خیابانی، هنرمندان، مدیران ارشاد شهرستان و استان برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم  اظهار داشت: عناصر فرهنگ وهنر بسیار قدرتمند هستند. اگربخواهیم فرهنگ مقاومت را به نسل بعد نشان دهیم باید با زبان امروزی پسند آن را انجام بدهیم. یکی از این ابزار فرهنگ وهنراست. این فرهنگ و هنر است که جامعه ما را می سازد. فرهنگ شناسان در تعریف فرهنگ می گویند بخش عمده ی فرهنگ متبلور در حوزه ی هنری مثل همین تئاتر است.
بهرام فاضلی زاد ادامه داد: تئاترارائه ی زندگی، گفتگوی هنرمند با مخاطب است واین ابزار بسیار ابزار تواناو پر نفوذی است .

وی با اشاره به اهمیت جشنواره ملی تئاتر مرصاد افزود : این جشنواره بیش از یک ششم اعتبارات استانی فصل پنج اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه را به خودش اختصاص داده و نیاز است بخش دیگر اعتبارات آن از محل های دیگر تامین شود و این در حالی است که ما باید ۱۴ شهرستان دیگر را حمایت کنیم. 

فرماندار اسلام آباد غرب نیز در مراسم اختتامیه یازدهیمن جشنواره ملی تئاتر مرصاد گفت: ما با اعلام برنامه ها میزبان  ٢٠٠ نفر از ١٥ استان کشور  در قالب ٢٥ گروه نمایشی، ١٣ گروه خیابانی و ١٢ گروه صحنه ای شاهد برپایی بیش از ٦٠ اجرای  نمایش در شهرهای اسلام آباد، حیمل و دالاهو بودیم.  
حیدری ادامه داد: آنچه هنرمندان به نمایش گذاشتند بعدی از جنایت منافقین در عملیات مرصاد در حق مردم شریف ایران بود. شاهد برنامه های ارزشمندی بودیم، از همگی ممنونیم. این هنرمندان سرمایه ی هنری ما هستند
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید