اخبار

چهارمین روز جشنواره ملی تئاتر مرصاد/ اجرای 20 اجرای نمایش در دو بخش خیابانی و صحنه‌ای

چهارمین روز جشنواره ملی تئاتر مرصاد/ اجرای 20 اجرای نمایش در دو بخش خیابانی و صحنه‌ای
در چهارمین روز جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام‌آباد غرب 11 گروه در 2 بخش خیابانی و صحنه‌ای اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان کرمانشاه به نقل  از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، چهارمین روز جشنواره ملی تئاتر مرصاد با نمایش صحنه‌ای «مرگ سپید دو کابوس» اثری از گروه تئاتر لوتوس رشت به نویسندگی و کارگردانی مصطفی غلامی استادسرائی که با داستانی در مورد 2 نوجوانی است که به‌علت لجبازی تصمیم می‌گیرند به جنگ بروند و اتفاقاتی می‌افتد که...آغاز شد.

نمایش صحنه‌ای «پنج‌شنبه سوری» به نویسندگی و کارگردانی آرش منصوری عصر امروز به نمایش در می‌آید.

این نمایش به موضوع یک روز پس از چهارشنبه سوری سال 1366 در نزدیکی‌های پارک شیرین کرمانشاه مردمی در حال زندگی هستند گروهی با نفوذ در میان مردم آن‌ها رابه پناهگاهی نه چندان ایمن در پارک شیرین هدایت می‌کنند، موشکی هدایت شونده به سمت پناهگاه شلیک می‌شود آنقدر دقیق به هدف می‌زند که وارد هواکش پناهگاه شده و نزدیک 80 نفر را شهید و حدود 200 نفر را مجروح می‌کند، پنج‌شنبه سوری حکایت همین قربانیان ساده دل بمباران مناطق غیرمسکونی است.

نمایش صحنه‌ای «کوچه مختار بود» از یاسوج به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردان محمود خرم‌آبادی پایان بخش نمایش‌های صحنه‌ای یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد است.

نمایش‌های بخش خیابانی «ردپا»، «من بهشتم»، «حمام نمره»، «بیف استراگانوف»، «یه جایی میان زمین و آسمان»  و «معرکه» هستند با داوری محسن سلیمانی، کریم اکبری‌مبارکه و علی‌محمد رادمنش به اجرا در می‌آیند.

نمایش خیابان «یه جایی میان زمین و آسمون» از بوشهر و به کارگردانی فرامرز کلانتری که خلاصه اثر یه جایی میان زمین و آسمون حکایت برزخ است و آدم‌هایی که جبهه را جور دیگری دوست داشتند.

نمایش خیابانی «دختر گل فروش» از استان گیلان شهر رشت و گروه تئاتر خورشید به کارگردانی امین حسین‌زاده و نویسندگی علیرضا پارسی و با موضوع دختر و پسری در خیابان مشغول به گل فروش و نوازندگی هستند به نقطه‌ای رسیده و با یکی از شهروندان برخورد می‌کنن، شهروند با آن‌ها برخورد تند و زننده‌ای می‌کند و در همین حین یکی دیگر از شهروندان به هوا واهی کودکان می‌آید و...

نمایش خیابانی «حمام نمره» از استان کرمانشاه به کارگردانی حسین نادری و بهاره زاهددوست و نویسندگی پژمان شاهوردی اجرا شد، در این اثر به آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق، بیکاری و... پرداخته می‌شود.

نمایش خیابانی «معرکه» به کارگردانی علی‌حسن نوری و سعید نوروزی که با موضوع سربازی در روزای اخر خدمت به اشتباه کولبری را هدف می‌گیرد و بعد از آن دچار عذاب وجدان می‌شود برای تامین نیازهای خانواده کولبر معرکه‌گیری می‌کند و .... به اجرا درمی‌آید.

 

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید