اخبار

مظفر تیموری : باید برای ثبت ملی هوره در اسلام ابادغرب گام اساسی برداشت./دیدار با مسعود منوچهری

مظفر تیموری : باید برای ثبت ملی هوره در اسلام ابادغرب گام اساسی برداشت./دیدار با مسعود منوچهری
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در دیدار با مسعود منوچهری گفت : مرکزیت هوره در غرب کشور اسلام آبادغرب است و باید تلاش کرد این هنر ارزشمند جایگاه خود را پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب عصر امروز با حضور جناب آقای تیموری معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و  خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی اسلام آباد غرب و رضارعباسی مسئول پیگیری راه اندازی خانه هوره در اسلام آبادغرب با مسعود منوچهری فرزند زنده یاد علی نظر منوچهری دیدار و گفتگو کردند.
مظفر تیموری در این دیدار گفت : هوره آوای ارزشمند و معنوی است که در شهرستان اسلام آبادغرب از جایگاه ویژه و ممتازی نسبت به سایر سهرهای اطراف برخوردار است.
وی افزود : باید تلاش کرد تا این اوای کهن جایگاه خود را در بین جامعه پیدا کند و برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی هنری و گردآوری آثار هنرمندان این عرصه باید در اولویت قرار گیرد.
تیموری در ادامه با اشاره به وجود شخصیت های بزرگ هوره در غرب کشور  افزود : بسیاری از شخصیت های مطرح هوره در شهرهای غربی استان کرمانشاه زندگی کرده اند و هم اکنون شاهد هستیم این هنر در بین نسل جوان ادامه دارد.
در ادامه این دیدار مسعود منوچهری با تقدیر و تشکر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای راه اندازی خانه هوره گفت : این اقدام می تواند به ماندگاری این هنر ملی کمک کند.

۲۲ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید