اخبار

مسعود منوچهری : راه اندازی خانه هوره کاری ارشمند است

مسعود منوچهری : راه اندازی خانه هوره کاری ارشمند است
مسعود منوچهری فرزند زنده یاد استاد علی نظر منوچهری با اشاره به اهمیت هوره گفت : این آوا از اهمیت و قداست ویزه ای برخودار است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب صبح امروز استاد مسعود منوچهری فرزند زنده یاد استاد علی نظر منوچهری در دیدار با رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان از راه اندازی خانه هوره در شهرستان اسلام آباد غرب به عنوان یک کار ارزشمند یاد کرد.

وی گفت : زنده یاد علی نظر منوچهری از جایگاهی برجسته در هوره برخوردار است و ایشان علی رغم سن پایین توانسته بود از ظرفیت این آوای محلی برای زنده نگه داشتن فرهنگ شفاهی به درستی استفاده کند.

وی در ادامه از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان برای تحقق این مهم تقدیر وتشکر کرد و ابراز امیدواری کرد این کار باعث مسیر جدیدی در حوزه آواهای محلی از جمله هوره باشد.

در ادامه این جلسه خسرو تمری بیان داشت : هوره آوای آیینی مردمان کرد زبان بوده و از جایگاه مقدس برخوردار بوده است و لذا باید این شان و جایگاه را به صورت رسمی به این آوای ماندگار برگرداند.

وی افزود: راه اندازی خانه هوره با هدف ثبت آثار هنرمندان هوره و ادبیات محلی ، و ایجاد بستری برای رسمیت بخشیدن به این فرهنگی غنی است و بدون شک خانه هوره این نقش را به

 درستی ایفا خواهد کرد.

 

 

 مسعود منوچهری : راه اندازی خانه هوره کاری ارشمند استمسعود منوچهری : راه اندازی خانه هوره کاری ارشمند است
۱۸ دی ۱۳۹۷ ۲۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید