اخبار

افتتاح خانه هوره در اسلام آبادغرب

افتتاح خانه هوره در  اسلام آبادغرب
خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی : اسلام آبادغرب شهر آوای کهن هوره است و به زدوی خانه هوره در اسلام آبادغرب افتتاح می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به راه اندازی خانه هوره در شهرستان اسلام آبادغرب گفت : آیین افتتاحیه خانه هوره شهرستان اسلام آبادغرب روز دوشنبه 24 دی ماه ساعت 15 در محل تالار شهرداری برگزار خواهد شد. 
وی گفت : اسلام آبادغرب را باید شهر آواهای کهن هوره دانست و برای رشد و شکوفایی این هنر ارزشمند اهتمام ویژه داشت. 
تمری افزود : امروز در شهرستان اسلام آبادغرب و شهرها و استانهای همجوار هنر هوره جایگاه و ارزش ویژه ای در نزد مرد دارد و نشانه های این ارزش را باید در تداوم این هنر فاخر دانست. 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب افزود : هوره از مقدس ترین آواهای منطقه غرب کشور به شمار می رود که در بین مردمان این مناطق به ویژه استانهای کرمانشاه ، لرستان ، ایلام و کردستان و حتی بخش هایی از منطقه اقلیم کردستان ساری و جاری است. 
تمری افزود : در روز  دوشنبه 26 دی ماه خانه هوره در شهرستان اسلام آبادغرب افتتاح می شود و در این مراسم شاهد حضور چهره های برجسته هوره از نقاط مختلف استان خواهیم بود. 
وی در پایان از همکاری و همراه فرماندار شهرستان ، شورای شهر و شهرداری ، میراث فرهنگی و گردشگری ، هلال احمر و از حمایت های حجت الاسلام جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در جهت راه اندازی خانه هوره در اسلام آبادغرب  تقدیر و تشکر کرد.
۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۲:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید