اخبار

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فضای عمومی فرهنگی شهرستان مطالبه گرایانه برخورد کنند

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فضای عمومی فرهنگی شهرستان مطالبه گرایانه برخورد کنند
حجت الاسلام مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به اهمیت فرهنگ عمومی گفت : دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فضای عمومی فرهنگی شهرستان مطالبه گرایانه برخورد کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام‌آباد غرب، حجت‌الاسلام محمد‌طه مهری پیش‌ازظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی شهرستان اسلام‌آباد غرب ضمن تسلیت ایام پیش رو با اشاره به حضور پررنگ و مستحکم مردم در راهپیمایی 13 آبان‌ماه، اظهار داشت:هرگاه دشمن قدمی به جلو برمی‌دارد مردم پررنگ‌تر و پابرجاتر در برابر دشمن و توطئه‌های آنان می‌ایستند.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب از رسانه‌ها در راستای پوشش راهپیمایی باشکوه روز گذشته تقدیر و تشکر کرد و افزود: مشکل ما این است قدرت نشان دادن ظرفیت‌های کوچک و بزرگ جمهوری اسلامی ایران را نداریم و در نشان دادن نماد‌ها و افتخارات این نظام کوتاهی می‌کنیم، فرهنگ عمومی ما هنوز رشد پیدا نکرده است.وی فعالیت 11 موکب در ایام اربعین حسینی در این شهرستان را افتخاری برای اسلام‌آباد غرب دانست و گفت: این فرهنگ عمومی در بین مردم نهادینه شده و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی در این منطقه وجود دارد که باید آنان را کشف و به کارگیری کنیم.

مهری تصریح کرد: هر مصوبه‌ایی که در این شورا به تصویب برسد همه نهاد‌ها باید آن را اجرا کنند و زمانی که بهترین شهر را داشته باشیم اما فرهنگ عمومی شهری وجود نداشته باشد پیشرفتی نخواهیم داشت، مطالبات ما باید پا به پای شهرستان کرمانشاه باشد و اسلام‌آباد غرب را در ردیف برنامه‌های کرمانشاه بدانیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام‌آباد غرب نیز، ضمن تشکر از حضور آحاد مردم و مسؤولان در راهپیمایی 13 آبان‌ماه اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی در راستای ایجاد زمینه مناسب برای بررسی چالش‌های شهرستان و نیل به اهداف و اصول سیاسی فرهنگی برگزار شده است.

خسرو تمری با بیان اینکه حرکت در مسیر رشد و توسعه نیازمند برنامه مدون و تعریف شده هستیم ، افزود: نقشه‌های راه در کوتاه مدت و بلند مدت و برنامه‌های که قرار بر انجام شدن است مشخص باید تعریف کرد که در این حوزه با مشکل مواجه هستیم.

وی گفت: فرهنگ و انسجام را ما باید بین خودمان نهادینه نکردیم و عدم این انسجام هزینه‌های سرسام‌آوری را به همراه دارد.

در پایان این مراسم از اعضاء شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اهداء لوح ، تقدیر بعمل آمد.

 


ارشاد اسلام آبادغرب
ارشاد اسلام آبادغرب
ارشاد اسلام آبادغرب

 

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید