اخبار

حجت الاسلام مهری : رسانه ها باید با همفکری و همگرایی زمینه کاهش مسائل اجتماعی را فراهم کنند. / خط قرمز، حاکمیت نظام اسلامی است

حجت الاسلام مهری : رسانه ها باید با همفکری و همگرایی زمینه کاهش مسائل اجتماعی را فراهم کنند. / خط قرمز، حاکمیت نظام اسلامی است
امام جمعه اسلام آباد غرب در ضیافت افطاری که به مناسبت تشکیل کارگروه رسانه و فرهنگ عمومی تشکیل شده بود با اشاره به اهمیت رسانه ها گفت : رسانه ها باید با همفکری و همگرایی زمینه کاهش مسائل اجتماعی را فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب عصر دیروز در نشست صمیمی و ضیافت افطاری که به مناسبت راه اندازی کارگروه رسانه و فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه اسلام آباد غرب برگزار شد اهالی رسانه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

حجت الاسلام مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه، قلم و اندیشه، اظهار کرد: مسئله فرهنگ و رسانه مسئله ای است که ریشه در قرن ها پیش و ریشه در خلقت آدم دارد و وجود 124 هزار پیامبر همه برای پیام رسانی و آگاه کردن مردم نسبت به زندگی بوده است.

 

وی با اشاره به این فرموده رهبری که فرهنگ به مثابه هوا می ماند، افزود: اگر در جامعه ای مردم هوای سالم تنفس کنند، سالم می مانند ولی اگر مردم هوای ناسالم تنفس کنند مشکل ساز می شود.

 

امام جمعه شهرستان گفت: دوستان عزیز در عرصه رسانه زحمت می کشند و برخی مواقع دچار ناملایماتی می شوند، اما هر کشوری دارای قوانین و چارچوب هایی می باشد که باید رعایت شود و حتی اگر کسی این از قوانین را قبول نداشته باشد اما با این شرایط همه موظفیم آنرا رعایت کنیم.

 

وی افزود: الحمدلله به برکت نظام جمهوری اسلامی همه نوع نقد در کشور و در فضای جامعه یافت می شود و این نعمتی است برای کشور و برای جامعه ای که می خواهد پویا شود.

 

حجت الاسلام مهری با بیان اینکه؛ امروز دنیای ارتباطات و فضای مجازی است، عنوان کرد: دنیای اخبار و اطلاعات بحث خطای محاسباتی مسئولین را خیلی پایین می آورد، لذا هر گروهی نباید خودش را صراط مستقیم بداند و این باید برای همه جا بیفتد که چشم های بیداری مراقب آنهاست و اگر مسئولی کوتاهی کند آن را به اطلاع مردم می رسانند.

 

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری و مشکلات استان کرمانشاه، بیان داشت: بنده خودم اهل این استان هستم، و مشکلات استان، پتانسیل ها، ظرفیتها و مفاخر استان را به خوب می شناسم و بمباران ها و رنج مردم را در پناهگاه ها دیده ام.

 

 امام جمعه شهرستان تصریح کرد: جناح ها و گروه های سیاسی چپ، راست می آیند و می روند و مشکلات مردم باقی مانده و اصل مردم فدایی می شوند، چون اگر بیکاری جامعه مهار نشود، معضلات و بزه های اجتماعی گریبانگیر جامعه می شود.

 

وی با بیان اینکه؛ طبق آمار رسمی دولت، اسلام آبادغرب با 38.5 درصد اولین شهرستان بیکار کشور می باشد، اظهار کرد: مشکلات این شهرستان زیاد است اما پتانسیل و ظرفیت های خوبی دارد، و اگر ظرفیت هایی نظیر پتروشیمی، گلخانه، راه آهن و منطقه ویژه اقتصادی عملیاتی شوند بخش عمده ای از مشکلات حل می شود.

 

در ادامه این دیدار صمیمی اصحاب رسانه اسلام آباد غرب با امام جمعه شهرستان، خبرنگاران با انتقاد از اینکه بیکارترین شهرستان کشور حق مردم اسلام آبادغرب نیست، دیدگاه های خود را در خصوص مشکلات شهرستان ارائه نمودند و از امام جمعه شهرستان درخواست نمودند در چنین فضایی که برخی از مدیران برای فرار از پاسخگویی به رسانه ها و مردم ، تهمت و برچسپ تشویش افکار عمومی را به خبرنگاران می زنند، در چارچوب شورای فرهنگ عمومی که مصوبات آن لازم الاجراست، مطالبات به حق مردم پیگیری شود.

 

حجت الاسلام کرمی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اسلام آبادغرب در این دیدار با انتقاد از بدعت هایی که در جامعه رواج پیدا کرده، بر آگاهی بخشی به مردم از طریق فضای مجازی و رسانه تاکید نمود.

 

در پایان امام جمعه شهرستان با تایید نظر یکی از اصحاب رسانه شهرستان گفت: مسئولین خط قرمز نیستند، خط قرمز فقط حاکمیت نظام اسلامی است.

 

وی همچنین بر پیگیری علت کوتاهی مسئولین در راه اندازی خبرگزاری مستقل صدا وسیما و رادیو شهری در شهرستان تاکید نمودند.

 

 
ارشاد اسلام آباد غرب

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید