اخبار

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آباد غرب با محوریت بررسی راهکارهای ارتقاء فرهنگ عمومی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی اسلام آباد غرب پیش از ظهر امروز با حضور اعضاء شورا در دفتر امام جمعه اسلام آبادغرب برگزار شد.
 خسرو تمری دبیر شورای فرهنگ عمومی اسلام آبادغرب ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، با ارائه مدل های مختلفی از انسجام  و  عدم انسجام نهادهای فرهنگی به  نقش شورای فرهنگ عمومی اشاره نمود و بیان داشت : ارگان ها و نهادهای مختلف نقش مهمی در به اوج رساندن و شکوفایی و حرکت جامعه به سوی تمدن اسلامی دارند و باید از همه ظرفیت ها برای این مهم استفاده کرد.
وی با تاکید بر برنامه ریزی و محوریت قرار گرفتن اولویتهای فرهنگی جامعه، ظرفیت های ادارتی نظیر فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات، اوقاف ، بسیج، دانشگاه ها، شهرداری و شورای شهر ، آموزش و پرورش و کمیته امداد  و ... را یادآور شد.
 
وی به موضوع و مساله آسیب های اجتماعی اشاره و بیان داشت : به علت عدم همگرایی در رویکردهای فرهنگی عملا نقش نهادهای فرهنگی در توسعه فرهنگ عمومی بسیار کمرنگ است و با وضعیت فعلی نمی توان انتظار پویایی لازم را داشت.
در ادامه حجت الاسلام مهری امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلام آبادغرب ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، یاد و خاطره شهدای سالروز فتح خرمشهر را گرامی داشت و گفت: سوم خرداد  می تواند بزرگترین و ارزشمندترین گنجینه فرهنگی  برای ما باشد، ما در سوم خرداد به دنیا نشان دادیم که با ایستادگی و مقاومت در مقابل کفر می توان پیروزی را رقم زد.
 
امام جمعه شهرستان در این جلسه با تاکید بر قرار گرفتن آیین نامه ختیارات اعضای شورای فرهنگ عمومی در اختیار ایشان، گفت: لازم است اعضای محترم از اختیارات وسیع خود در شورای فرهنگ عمومی که مصوبات آن لازم الاجراست، اطلاع داشته باشند تا ببینند چقدر می توانند تاثیر گذار باشند.
 
وی با انتقاد از بروز روزمرگی در جلسات، اظهار کرد: همه مدیران امکانات بیت المال در اختیارشان است و در قبال وظایف خود مزد می گیرند، ما در جلسات فقط بیان مشکل می کنیم و خبری از راهکار نیست، 20 سال است که ما از تهاجم فرهنگی و پیشرفت تکنولوژی حرف می زنیم، در حالی که عصر ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی به سرعت در حال گذر است، لذا ما باید ضمن بروز بودن طرح و برنامه داشته باشیم، مدیران ما باید به وظایف خود آگاه باشند و در مقابل معضلات جامعه راه چاره نشان دهند.
 در ادامه حجت الاسلام مهری با بیان اینکه؛ نشاط عمومی در این شهر ضعیف است، بیان داشت: کنسرت و سازو دهل نشاط عمومی نمی آورد، اینها فقط مسکن هستند، ما باید بتوانیم از ظرفیت ای فرهنگی  و تجربه های کل ادارات شهرستان استفاده کنیم و فضایی نشاط آفرین در  همه محلات مختلف در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشیم.
 وی افزود: طبق گزارشات منتشر شده استان کرمانشاه بعد از تهران بالاترین آمار طلاق کشور را دارد که این آمار فاجعه آمیز شامل شهرستان ما هم خواهد شد، لذا لازم است بصورت تخصصی روی این موضوع بحث شود و مشاوره های قبل از ازدواج و قبل از طلاق تقویت گردد.
  
در این جلسه حجت الاسلام میرعرب امام جمعه حمیل، برجی رییس آموزش و پرورش، بخشم رییس شورای شهر، خانم اکبری رییس بهزیستی، بیگزاده رییس کمیته امداد ، حجت الاسلام کماسی رییس اداره تبلیغات اسلامی و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان دیدگاه های خود، پیشنهاداتی را در زمینه مباحث مطرح شده ارائه دادند، همچنین هوشنگ رزمدیده مسئول امور رسانه های شهرستان پیشنهاد تشکیل کارگروه مشاوره طلاق و برگزاری جشن و دیدار مستقیم مسئولین با مردم در سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان را ارائه نمود و دکتر تمری مدیر فرهنگ و ارشاد اسلام آبادغرب پیشنهاد تصویب و تشکیل کمیته فرهنگی رسانه را مطرح کرد که مقرر شد در خصوص آن اقدام شود.

شورای فرهنگ عمومی
شورای فرهنگ عمومی
شورای فرهنگ عمومی
شورای فرهنگ عمومی

۲ خرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید